Adrianna Żyrek

prawnik

azyrek@bartakalinski.pl

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunkach prawo własności intelektualnej i nowych mediów (2017 r.; studia ukończyła z wyróżnieniem) oraz prawo (2019 r.).

Studentka I roku studiów magisterskich Intellectual Property and New Technologies organizowanych wspólnie przez Uniwersytet Jagielloński, Światową Organizację Własności Intelektualnej (WIPO) oraz Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej.

Laureatka konkursu na najlepszą pracę licencjacką z kierunku prawo własności intelektualnej i nowych mediów Uniwersytetu Jagiellońskiego (2014-2017) z pracą pt. „Wyczerpanie prawa autorskiego do programu komputerowego na tle prawa Unii Europejskiej”. Laureatka konkursu stypendialnego kancelarii KKG dla najlepszego studenta kierunku prawo własności intelektualnej i nowych mediów (2018).

Doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelarii specjalizującej się w prawie własności intelektualnej, w tym zwłaszcza w prawie autorskim oraz w prawie nowych technologii.Specjalizacje:
Ochrona informacji, RODO i cyberbezpieczeństwo Projekty informatyczne Usługi IT Własność intelektualna

ZESPÓŁ

ARTYKUŁY

Tylko dla orłów, czyli czy dojdzie do rozszerzenia obowiązkowego zastępstwa procesowego?
Niedawna nowelizacja procedury cywilnego objęła ponad 300 nowych lub zmienionych przepisów. Zmiany w procedurze cywilnej na tym jednak się nie kończą. Na stronie rządowego centrum legislacji odnaleźć można szereg projektów nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego oczekujących na rozpatrzenie. Jeden z nich, który zostanie omówiony poniżej, dotyczy wprowadzenia specjalistycznych sądów oraz rozszerzenia obowiązkowego zastępstwa procesowego.
czytaj dalej >
Big Data cz. II. Big data a prawo konkurencji i ochrona tajemnicy przedsiębiorstwa
Obecna rzeczywistość biznesowa, a także jej najbliższa przyszłość, jest oparta na Big Data wykorzystywanych przez sztuczną inteligencję (AI). Duże spółki prześcigają się w pozyskiwaniu danych, które następnie służą jako wkład do AI, a zarazem podstawa w procesie jej nauczania. Wszystko po to by ulepszyć jakość prowadzonej działalności lub rozwinąć nową, wzmocnić pozycję na rynku oraz zwiększyć zyski firmy. Powstaje pytanie, czy istnieje sposób ochrony pozyskanych danych przed ich wykorzystaniem przez konkurentów, a jeżeli tak to jaki i na ile skuteczny?
czytaj dalej >
Zobacz więcej artykułów

NASZE DANE